• 95

Вологі обгортання (ВО) є одним з методів зниження тяжкості атопічного дерматиту (АД) і використовуються при значних загостреннях та /або неефективності інших методів лікування.
ВО проводяться як у дітей, так і у дорослих, і можуть бути застосовані на будь-якій ділянці тіла, включаючи стопи і обличчя.

Відео демонстрація процедури вологого обгортання:

! Вологі обгортання проводяться тільки в теплому приміщенні. Процедура протипоказана на шкірі з ознаками інфікування.

Методика проведення вологих обгортань наступна:

  1. Пацієнт перебуває у ванні з теплою водою протягом 15 – 20 хв.
  2. Після ванни шкіру акуратно промокують, не розтираючи.
  3. Після цього на шкіру швидко, поки вона ще волога, рясно наносять зволожуючі засоби. ! Гормональні препарати використовуються тільки за рекомендацією лікаря.
  4. Потім пацієнта одягають у мокрий одяг (речі змочують в теплій воді і добре віджимають). Зверху одягають сухий одяг. Якщо потрібно зберегти тепло, людину можна вкрити сухою ковдрою.

Обгортання наносять мінімум на 2 години. У гострий період можливе використання обгортань 2-3 рази на день; допустиме нанесення на ніч при добрій переносимості пацієнтом. Зазвичай ВО проводяться кілька днів, в деяких випадках – до 2 тижнів.

Цей метод здається досить простим, однак результати досліджень говорять про його досить високу ефективність.

Перед проведенням процедур вологих обгортань обов’язково проконсультуйтеся з дерматологом!

Джерела:

1. A. Wollenberg, А. Oranje, M. Deleuran … and for the European Task Force on Atopic Dermatitis/EADV Eczema Task Force. ETFAD/EADV Eczema task force 2015 position paper on diagnosis and treatment of atopic dermatitis in adult and paediatric patients. // Journal of thе European Academy of Dermatology and Venereology, Volume 30, Issue 5, May 2016. http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/jdv.13599/full?elq_mid=14040&elq_cid=2591692
2. ATOPIC DERMATITIS: TIPS FOR MANAGING // American Academy of Dermatology Association. https://www.aad.org/public/diseases/eczema/atopic-dermatitis#tips
3. Vanessa Ngan, Staff Writer. Wet wraps. http://www.dermnetnz.org/topics/wet-wraps/