Лікування мікроспорії

Мікроспорія (в народі – стригучий лишай) – грибкове ураження шкіри із залученням до процесу довгого або пушкового волосся. Збудник – гриб роду Microsporum, звідси і назва хвороби.

Мікроспорія частіше зустрічається у дітей. Основні джерела інфекції – кішки, що цікаво, зовні іноді абсолютно здорові.

Мікроспорія – високо контагіозне захворювання. При локалізації висипань на голові інфекція вражає не тільки поверхневі шари шкіри, але і зачіпає волосяні фолікули, які мають більш глибоке розташування. Тому лікування таких форм захворювання зовнішніми засобами неефективне.

Якщо Ви помітили на голові ділянки облисіння, часто із запаленням і лущенням шкіри, потрібно негайно звернутися до дерматолога. У випадку мікроспорії затягування з адекватним лікуванням не тільки підвищує ризик зараження оточуючих, а й згодом подовжує тривалість вашої терапії.

При підозрі на мікроспорію або інші грибкові захворювання проводять мікроскопічне дослідження зіскрібків шкіри та волосся на наявність грибкової інфекції, в деяких випадках виконується культуральне дослідження. Огляд уражених ділянок в променях лампи Вуда і трихоскопія дозволяють виявити ознаки, характерні для мікроспорії.