Діагностика випадіння волосся

Густота та максимальна довжина волосся, тип шкіри голови багато в чому залежать від успадкованих генів. Для здоров’я волосся, як і для організму в цілому, важливий здоровий спосіб життя, повноцінне харчування, а також правильний догляд за волоссям. Цілий ряд внутрішніх і зовнішніх факторів впливають на ріст волосся та можуть призводити до їхнього випадання: психоемоційні навантаження та стреси, гормональна дисфункція, дефіцит вітамінів і мікроелементів, прийом ліків та ін. В такому випадку розвивається дифузна алопеція, що проявляється зменшенням об’єму зачіски.

Раптове інтенсивне випадання волосся може спостерігатися після перенесених інфекційних захворювань, травм, операцій, пологів. Такий стан, зазвичай, є оборотним, ріст волосся самостійно відновлюється протягом півроку.

Але в тих випадках, коли втрата волосся пов’язана з дефіцитом заліза або різних мікроелементів, патологією щитовидної залози та іншими захворюваннями, без уточнення діагнозу та усунення причини самовилікування малоймовірне. Тому для лікаря-трихолога важливо не тільки з’ясувати деталі щодо волосся, але і визначити загальний стан здоров’я пацієнта. Для цього проводяться лабораторні дослідження.

Зовсім інші причини виникнення андрогенетичної алопеції. Андрогенетична алопеція обумовлена ​​генетичними особливостями організму та найчастіше є наслідком надмірної активності у шкірі гормону дигідротестостерону. У чоловіків вона проявляється порідінняя волосся /облисінням в області чола і тімені, у жінок з часом найбільш помітним стає порідіння волосся в області проділу в центральній частині голови. Особливістю андрогенетичної алопеції є хронічний перебіг, при якому відбувається не просто випадіння волосся, а його прогресуюче витончення.

При вогнищевих формах спостерігається випадіння волосся ділянками (осередками), можлива повна втрата волосся. Вогнищева алопеція характерна для мікроспорії, гніздової алопеції, деяких інших захворювань, що мають інфекційне або аутоімунне походження.

Для того, щоб детально вивчити стан волосся та шкіри голови, лікар проводить трихоскопію. При проведенні трихоскопічного дослідження виявляються ознаки, характерні для того чи іншого виду алопеції. Це дає можливість проводити диференційний діагноз різних видів випадіння волосся.

Використання сучасного діагностичного обладнання дозволяє більш точно й об’єктивно встановити діагноз. Довіряйте професіоналам!