• 68

На шкірі з’явилася червона крапка – що робити?

Маленькі червоні точкові утворення на шкірі тулуба, голови, обличчя та кінцівок – це привід відвідати дерматолога, щоб бути впевненим, що немає підстав для занепокоєння.

Ангіоми – медична назва червоних точок, які з’являються на різних ділянках шкіри і є доброякісними судинними новоутвореннями.

Іноді червоні плями (у медицині – “винні плями”) з’являються з перших днів життя людини. Вони найчастіше закликають до негайного обстеження. Чому?

У 50% випадків судинні плями на шкірі вказують на патологію розвитку судин головного та спинного мозку. Такі зміни можуть призвести до смерті. В даному випадку судинні плями на шкірі вимагають досліджень судин головного та спинного мозку для запобігання небажаним наслідкам.

Тому умовна «нешкідливість» ангіом свідчить про необхідність додаткового дослідження.

Якщо у вас щось з’явилося на шкірі – завітайте до дерматолога і встановіть, що це. Тільки дерматолог визначить, чи потрібно щось робити додатково або вважати ці освіти нешкідливими.

Консультація лікаря може обмежитися оглядом, іноді потрібна дерматоскопія, у деяких випадках береться біопсія та виконується гістологічне дослідження. Лише дерматолог визначає долю утворень на шкірі.

Видалення відбувається різними методиками, метод залежить від розміру освіти та діаметра судини, з якої воно проросло.

Чекаємо на профілактичний огляд дерматолога в медичному центрі ЄВА-АРТ за адресою: вул. М. Грушевського, 12 (2 поверх). Ми підберемо зручний для Вас час.